VI Generalny Zjazd Szkolnych Klubów i Kół Europejskich dla Łodzi i Województwa Łódzkiego

VI  GENERALNY   ZJAZD   SZKOLNYCH   KLUBÓW   I   KÓŁ EUROPEJKSICH   DLA   ŁODZI   I   WOJEWÓDZTWA   ŁÓDZKIEGO

Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego wraz z Instytutem Europejskim w tym z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi zapraszają uczniów i nauczycieli Szkolnych Klubów oraz Kół Europejskich wszystkich typów szkół do udziału w VI Generalnym Zjeździe SKE dla Łodzi i województwa łódzkiego, który odbędzie się 23 listopada 2012 o 10.30 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym im. Alcide de Gasperi Instytutu Europejskiego w Łodzi, ul. Piotrkowska 262/264. Honorowy patronat nad imprezą objęło Biuro Poselskie dr Jacka Saryusz-Wolskiego w Łodzi. Akcję wspiera Centrum Informacji o Euro NBP.

W ramach Zjazdu odbędą się konkursy dla uczniów wszystkich typów szkół.

Dla szkół podstawowych klas I-III i IV-VI konkurs plastyczny „Gry i zabawy naszych dziadków”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu w formacie A2 (420 mm x 594 mm) dowolną techniką płaską przez 3 osobową grupę. Dowolna ilość grup z danej szkoły. Prace konkursowe należy dostarczyć w dniu VI Zjazdu do godz. 10.00 w miejscu rejestracji uczestników.

Dla gimnazjów: konkurs na prezentację scenki teatralnej na Temat Roku tj. Europejski rok aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej 2012  przez 4 osobową grupę (dowolna ilość grup z danej szkoły). Inscenizacje będą oceniane przez Jury na bieżąco tzn. podczas Zjazdu.

Dla szkół ponadgimnazjalnych: konkurs na wykonanie 5 minutowego filmu (wraz
z czołówką) w dowolnej technice audiowizualnej na Temat Roku tj. Europejski rok aktywności osób starszych
i solidarności międzypokoleniowej 2012.
Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby RCIE tj. Instytutu Europejskiego w Łodzi (Piotrkowska 262/264) do 21 listopada godz.16.00 lub przesłać do 19 listopada 2012 (liczy się data stempla pocztowego) na wyżej podany adres.

Pełne opisy konkursów znajdują się w regulaminie wysyłanym do szkół w pakiecie informacyjnym o VI Zjeździe.

Na każdym Zjeździe przyznawane są  Certyfikaty dla wyróżniających się swoją działalnością SKE (klubów lub kół europejskich). Kryteria, jakie musi spełnić Klub, aby uzyskać certyfikat znajdują się w pakiecie informacyjnym przesłanym do szkół o VI Zjeździe.

Zgłoszenia udziału w VI Zjeździe należy przesłać drogą internetową na adres europejska@wckp.lodz.pl z dopiskiem VI Zjazd SKE lub faksem (karta zgłoszenia w pakiecie inf.) na nr (42)6783378 lub 6851085 do dnia 26 października 2012 r.

Serdecznie zapraszamy  i życzymy powodzenia w konkursowych zmaganiach!

Zespół OEEIR ŁCDNiKP