ZAPRASZAMY NA IX WYCIECZKĘ PIESZĄ „ŚLADAMI ŚWIĘTEJ FAUSTYNY KOWALSKIEJ-PATRONKI ŁODZI”

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE

ODDZIAŁ ŁÓDZKI IM.JANA CZERASZKIEWICZA

KLUB TURYSTÓW PIESZYCH SALAMANDRA

STOWARZYSZENIE ABSTYNENCKIE RAJ – ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

zapraszają na

IX WYCIECZKĘ  PIESZĄ

„ŚLADAMI ŚWIĘTEJ FAUSTYNY KOWALSKIEJ-PATRONKI  ŁODZI”

Łódź 3 października 2015 r

Obsługa wycieczki:

1. Przewodnicy z Oddziału Łódzkiego PTTK – Zygmunt Kamiński
  2. Przodownicy Turystyki Pieszej KTP Salamandra-Zenon Hofman, Wojciech Detyniecki

TRASA WYCIECZKI:

Przed wyruszeniem na trasę uczestnicy zbierają się w kościele Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi ul. K.K. Baczyńskiego 156 w sobotę 3 października 2015r o godz.8.30 . Wymarsz na trasę nastąpi po otwarciu wycieczki ok. godz. 8.45-9.00.

Przebieg trasy: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ul. K.K. Baczyńskiego
156- ul.Micińskiego-ul.Iwaszkiewicza-ul.Rojna-(przecinamy ul. Szczecińską- uwaga duży ruch samochodów)-dalej ul. Rojna –Osiedle Zielony Romanów-ul. Konstantynowska-Aleksandrów Łódzki -ul. Pabianicka -ul. Wojska Polskiego-ul.1 Maja-ul. Skłodowskiej Curie 1 (meta)Klub Stowarzyszenia Abstynenckiego)-długość trasy 7 km

1. Cel wycieczki

Zachęcenie do zdobywania odznaki turystyczno – krajoznawczej „Śladami Świętej Faustyny Kowalskiej – patronki Łodzi”

1. Wycieczka dostępna jest dla wszystkich pragnących bliżej poznać postać Świętej Faustyny Kowalskiej- patronki Łodzi.  W wycieczce uczestniczyć mogą drużyny wraz z kierownikiem od 8 do 11 osób zgłaszane przez szkoły , inne organizacje i instytucje oraz turyści indywidualni. Turyści indywidualni niepełnoletni mogą być zgłaszani przez rodziców lub opiekunów uczestniczących w wycieczce. Kierownikiem drużyny musi być osoba doświadczona, która jest odpowiedzialna za właściwe przygotowanie uczestników do udziału w wycieczce , a także za ich bezpieczeństwo i odpowiednie zachowanie zarówno na wycieczce, jak i w czasie dojazdu i powrotu z imprezy. Kierownikiem drużyny szkolnej może być tylko nauczyciel lub opiekun spełniający wymagania formalne stawiane przez władze oświatowe.

Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność prawną i materialną. Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników od nieszczęśliwych wypadków.

Uczestnicy wycieczki winni stosować się do zarządzeń porządkowych kierownictwa. Na trasie drużyny wędrują jako zwarte , samowolne zmiany trasy są niedozwolone.

1. Pisemne zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer legitymacji PTTK (dla członków) oraz w przypadku drużyn szkolnych,  zgłoszenie winno być podpisane przez dyrekcję szkoły –nazwę zgłaszającego (szkoły, koła itp.), będą przyjmowane wraz z wpisowym
    w biurze Oddziału Łódzkiego PTTK w Łodzi ul. Wigury 12a, I piętro, pok.105, tel. 042-636-87-64 i fax 042 636-15-09 w dniach od 28 września do 2 października 2015r. w godzinach 11.00-16.00. Późniejsze zgłoszenie może spowodować, iż świadczenia zostaną wydane w innym terminie.

Wpisowe (koszt uczestnictwa)

-kadra PTTK oraz młodzież szkolna zrzeszona w PTTK z opłaconą składką PTTK
za 2015r. -6

-członkowie PTTK z opłaconą składką za 2015r. oraz młodzież szkolna zrzeszona
w PTTK -7

-pozostali – 8

Opiekunowie grup szkolnych, kół PTTK i SKKT liczących minimum 8 osób
są zwolnieni z opłaty wpisowego.

W przypadku nie zgłoszenia się drużyny lub uczestników na wycieczkę opłaty nie będą zwracane.

1. Świadczenia dla uczestników

Kierownictwo w ramach wpisowego zapewnia:

1. Opiekę przewodnicką na trasie
  2. Słodycze na mecie wycieczki
  3. Potwierdzenie zdobycia I stopnia odznaki „Śladami św. Faustyny Kowalskiej –patronki Łodzi”
  4. Książeczka do zdobywania odznaki turystycznej Śladami św. Faustyny Kowalskiej- patronki Łodzi”

Odznaka turystyczna Śladami św. Faustyny – opłata 5 zł.