XXVI Rajd 28 Pułku Strzelców Kaniowskich

Oddział Łódzki PTTK im. J. Czeraszkiewicza

Klub Turystów Pieszych „Salamandra”

Klub Turystów Kolarzy im. Henryka Gintera

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 w Łodzi

Zapraszają na

XXVI Rajd 28 Pułku Strzelców Kaniowskich

11 listopada 2015 r.

I. Obsługa rajdu

Kierownik rajdu - Anna Domagalska Łabędzka

Kierownik trasy pieszej – Paweł Pietkowski (tel. 662-144-391)

Kierownik trasy kolarskiej – Michał Sztańc

Obsługa mety – członkowie Klubu Turystów Kolarzy im. Henryka Gintera

II. Cele Rajdu:

1. Poznawanie okolic naszego miasta, uroku barw późnej jesieni i miejsc związanych
    z walkami 28 Pułku Strzelców Kaniowskich
  2. Uczczenie pamięci bojowników o niepodległość Polski.
  3. Popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa oraz zdobywanie odznak PTTK,
  4. Zachęcenie uczestników rajdu do angażowania się w działalność PTTK.
  5. Czynny wypoczynek na łonie natury wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

III. Start uczestników rajdu w sobotę 11 listopada 2015 roku z miejsc startowych wyznaczonych przez kierowników poszczególnych tras.

IV. Zakończenie rajdu – Miejska Bibloteka Publiczna Filia nr 2 przy ul. Łagiewnickiej 118 c.  Czynna w godzinach 12.00 – 15.00

Na miejscu będzie możliwość obejrzenia wystawy i zdjęć poświęconej Odzyskaniu Niepodległości i 28 PSK, a także wysłuchanie pieśni wojskowych.

V. Świadczenia w ramach wpisowego

- opis trasy o charakterze krajoznawczym wraz z mapką,

- pamiątkowy znaczek rajdowy,

- potwierdzenie punktów na OTP, Siedmiomilowe Buty, Odznakę Szlakiem 28 PSK, Odznakę Turysta-przyrodnik lub na inne wg indywidualnych potrzeb,

- możliwość zakupu książeczek turystyki kwalifikowanej

- poczęstunek na mecie rajdu.

VI. Trasy rajdu:

Trasa piesza

Helenówek MPK – Arturówek -  Miejska Bibloteka Publiczna Filia nr 2 przy ul. Łagiewnickiej 118 c

Długość trasy 11 km.

Start w godzinach 10:00 - 10:15.

Trasa rowerowa:

Trasa kolarska - Stary Rynek 9.00, Uniwersytet Łódzki przy ul. Żeligowskiego ( dawne koszary 28 PSK ),Stacja kolejowa Karolew przy ul. Wróblewsego – Cmentarz Sw Anny na Zarzewie, Kościół garnizonowy Św. Jerzego przy ul. Sw. Jerzego 9, Cmentarz Stary  przy ul. Ogrodowej 39, Miejska Bibloteka Publiczna przy ul. Łagiewnickiej 118 - 30 km

VI. Warunki uczestnictwa:

1. Rajd przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych.
  2. Przyjmowane będą zgłoszenia drużyn, jak i zgłoszenia indywidualne. Młodzież szkolna będzie przyjmowana na rajd tylko według zgłoszeń szkoły (pod opieką nauczycieli lub innych osób dorosłych, jeden opiekun przypadający na ośmiu podopiecznych będzie zwolniony z opłat wpisowego). Pisemne zgłoszenia grupowe winny zawierać: imię i nazwisko, numer legitymacji PTTK (dla członków) oraz - w przypadku drużyn zinstytucjonalizowanych - nazwę zgłaszającego (szkoły, przedszkola, instytucji, klubu, koła, itd.).
  3. Pisemne zgłoszenia oraz wpisowe przyjmowane będą w Biurze Oddziału Łódzkiego PTTK, ul. Wigury 12a, Ip, pok. 105 w dniach od 27 października (poniedziałek) do 13 listopada (czwartek) br. w godz. 11.00- 17.00 lub telefonicznie na nr telefonu 42 636-87-64.

W przypadku zgłoszeń telefonicznych, opłaty dokonywane będą na starcie lub mecie Rajdu.  Zgłoszenia będą przyjmowane także w piątek 14 listopada i na starcie imprezy, w obydwu przypadkach wpisowe wzrasta o 2 zł.  W przypadku zgłoszeń telefonicznych oraz zapisów w dniu 14 listopada oraz na starcie imprezy organizator nie gwarantuje otrzymania świadczeń w pełnym zakresie. (Znaczki wydawane będą w Biurze Oddziału w późniejszym terminie.)Wpisowe za udział w rajdzie można również wpłacać na konto bankowe Oddziału Łódzkiego PTTK, ul. Wigury 12a (tylko do czwartku 13.11.2014 roku)

Numer konta: 15 8980 0009 2019 0072 6027 0001

VI. Opłaty za udział w rajdzie:

Kadra PTTK oraz młodzież szkolna zrzeszona w PTTK (opłacona składka za 2015 rok.) 6,- zł

Członkowie PTTK (opłacona składka za 2015 rok) i młodzież szkolna nie zrzeszona w PTTK  7

Pozostali  8,- zł

Opiekunowie grup szkolnych, Kół PTTK i SKKT (l opiekun na min. 8 uczestników), są zwolnieni z opłat wpisowego. Opiekunowie ci otrzymują takie same świadczenia, jak uczestnicy.

W przypadku niezgłoszenia się w dniu rajdu wpisowe nie będzie zwracane.

VII. Informacje dodatkowe.

Uczestników rajdu obowiązuje znajomość niniejszego regulaminu, przestrzeganie Karty Turysty, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i innych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy nie będą ubezpieczeni przez organizatorów i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Kierownictwo rajdu nie ponosi odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej w mieniu, względnie na osobie uczestnika lub z jego winy.

Ostateczna interpretacja mniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie kierownictwu.

Za przejazdy komunikacją na start i powrót uczestnicy płacą sami.

Zapraszamy na następne imprezy:

05.12.2015   XXV  Impreza Mikołajkowa

19.12.2015  XXIV  Rajd Bożego Narodzenia