Wiosna za oknami zaprasza na turystyczne szlaki

Trasy rajdu

Nr

Długość

Przebieg trasy

9,1 km

Start: przystanek  tramwajowy  przy Dworcu Kaliskim w stronę Retkini.

godz.  9:30

Dojazd: liniami 8,10,12

Autobus  80,86,98,Z10

Park im. Piłsudskiego,  dawny  poligon wojskowy, Stare Złotno,  tereny zielone Konstantynowa Łódzkiego.

META: Ochotnicza Straż Pożarna w Srebrnej

META: Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi (Zoo).

8,5 km

Start:  dworzec PKP Łódź-Żabieniec, od strony ul. Wielkopolskiej.

Dojazd: liniami 2,5,8,13,

Autobus 78,81,84,89,96.

Osiedle Wł. Reymonta – ogródki działkowe - osiedle domków jednorodzinnych – pola i skraj lasu terenów zielonych Konstantynowa Łódzkiego.

– Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi

10,3 km

Start: Przystanek autobusowy przy zbiegu  ul. Maratońskiej i  przejazdu kolejowego (ul.Plocka), jeden przystanek za ul.Retkińską w stronę Lublinka.

Dojazd:

Autobus 69, 69A, 86, 98, 98A.

Ul. Sztormowa, Park na Lublinku, ul. Sanitariuszek, Nowy Józefów, ul.Południowa, tereny zielone Konstantynowa Łódzkiego.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza
Klub Turystów Górskich "KOSÓWKA"

XXII  RAJD POWITANIE WIOSNY – 22.03.2014r.

Kierownik rajdu

Janusz Żurkowski tel. 668 399 109

Referat weryfikacyjny OTP

Wojciech Detyniecki

Kierownik mety

Elżbieta Korczak

Kierownicy tras:    trasa I

Witold Opasewicz

trasa II

trasa III

Bogusław Grzywiński

Włodzimierz Rakowiecki

1.Organizatorem rajdu "Powitanie wiosny „2014" jest  Klub Turystów Górskich "Kosówka". Rajd odbędzie się w sobotę 22 marca 2014 roku. Trasy rajdu prowadzą  przez Parki, były poligon wojskowy, okolice Lublinka i tereny zielone miasta Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego.

1. Spotkanie uczestników  z wszystkich tras rajdu, połączone z Konkursem na najciekawszą kukłę  Marzanny - symbolizującą zimę, odbędzie się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej, która udostępnia nam swój teren i pomieszczenia na zorganizowanie Mety oraz zaprezentuje pokaz umiejętności strażackich i udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Kierownictwo rajdu ogłasza konkurs na najciekawszą kukłę Marzanny.  Wyboru dokona jury pod przewodnictwem prezesa KTG "Kosówka".  Organizatorzy mają nadzieję, że każda drużyna przygotuje kukłę Marzanny i będzie z nią wędrowała.

3.Rajd  ma charakter popularno-naukowy, dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Przyjmowane będą zgłoszenia drużyn (min. 7 osób), jak również zgłoszenia indywidualne. Młodzież szkolna będzie przyjmowana na rajd jedynie wg zgłoszeń szkoły (pod opieką nauczycieli lub innych osób dorosłych).

5.Pisemne zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr legitymacji PTTK (dla członków) oraz - w przypadku drużyn - nazwę zgłaszającego (szkoły, koła itp.), będą przyjmowane wraz z opłatą za uczestnictwo w biurze Zarządu Oddziału Łódzkiego PTTK,  przy ul. Wigury 12a, pok.105 na I piętrze, tel. 42 636 15 09 lub  na konto nr: 15 8980 0009 2019 0072 6027 0001,
w dniach 13-20 marca w godzinach 1100 - 16 00 tj. od czwartku do następnego czwartku włącznie. UWAGA: wpłaty w piątek 21.03. i w sobotę 22.03. są zwiększone o 2 zł/os. dla każdej z podanych grup cenowych.  Opiekunowie drużyn (min. 7 osób), zaakceptowani przez szkołę nie wnoszą opłaty za uczestnictwo i otrzymują pełne świadczenia jak inni uczestnicy.

6.Koszt uczestnictwa wynosi:

6 zł - dla kadry PTTK i posiadaczy odznak honorowych PTTK oraz dla młodzieży szkolnej posiadającej członkostwo PTTK i składki opłacone za 2014 rok.

7 zł - dla członków PTTK ( o ile okażą się ważną legitymacją ze składkami opłaconymi za 2014 rok ) i młodzieży szkolnej nie zrzeszonej w PTTK.

8  zł - dla pozostałych uczestników.

7.Uczestnicy rajdu otrzymają w ramach kosztów uczestnictwa:

a/ kilka godzin wspaniałego, czynnego wypoczynku i miłych wrażeń,

b/ na Starcie  -  znaczek rajdowy, opis trasy wraz z mapką (dla drużyny) i historią ciekawych punktów na trasie,

c/ na Mecie - potwierdzenie zdobytych punktów na odznakę OTP, Siedmiomilowe Buty, potwierdzenie do innych odznak wg indywidualnych potrzeb,

d/ niespodzianki i atrakcje przygotowane przez strażaków OSP w Srebrnej.

8.Realizacja wymienionych świadczeń materialnych nastąpi po okazaniu dowodu wpłaty oraz stawieniu się na starcie i mecie rajdu w wyznaczonym czasie. Od tej zasady kierownictwo rajdu nie będzie odstępować ani rozpatrywać żadnych wniosków o uwzględnienie okoliczności wyjątkowych w celu zaliczenia rajdu lub zwrotu kosztów uczestnictwa.

9.Uczestników rajdu obowiązuje znajomość regulaminu, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i ogólnych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy nie będą ubezpieczeni przez organizatorów i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Kierownictwo rajdu nie ponosi odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej w mieniu lub na osobie uczestnika.

Członkowie PTTK ze składkami opłaconymi za 2014 r. będą ubezpieczeni pod warunkiem zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie na piśmie (lista drużyny, kwit KP).

Ostateczna interpretacja regulaminu przysługuje wyłącznie kierownictwu Rajdu.

Za przejazdy komunikacją miejską na Start i z powrotem uczestnicy płacą sami.

PROGRAM  RAJDU

1. Przejście proponowanych wybranych tras z kukłą Marzanny.
  2. Na  Mecie poczęstunek od godz.11:45 do godz.14:15.
  3. O godz. 13:00 rozstrzygnięcie Konkursu na najciekawszą kukłę Marzanny dla uczestników TRAS I, II i III (nagroda i dyplom).
  4. Niespodzianki i  atrakcje.
  5. Powrót komunikacją miejską do domu.

Następny rajd:    12 kwietnia – XXIV RAJD PAMIĘCI NARODOWEJ

17 maja – IV Rajd „Rowerem i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą”

Uczestnikom życzymy słonecznej pogody, miłych wrażeń turystycznych i dobrego wypoczynku

Kierownictwo Rajdu