Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na zajęcia tematyczne przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

• Bibliografia załącznikowa i źródła informacji  – czyli jak sprawnie przygotować się do prezentacji maturalnej
  • WBP im. J Piłsudskiego – zasady korzystania ze zbiorów

Celem  zajęć  jest przełamanie barier psychologicznych i oporów, z którymi często borykają się potencjalni czytelnicy nie wprowadzeni w arkana funkcjonowania biblioteki. W trakcie spotkania omawiane są rodzaje zbiorów Książnicy,  zasady ich udostępniania, katalogi tradycyjne i elektroniczne,  ich budowa i sposób wykorzystania.
            Zajęcia skierowane do uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości obejmują ponadto : prezentację tradycyjnych i elektronicznych źródeł informacji, szkolenie z zakresu weryfikacji informacji, omówienie struktury bibliografii załącznikowej i specyfiki budowania opisów bibliograficznych dla poszczególnych rodzajów dokumentów.
            Znaczna część zajęć poświęcona jest na ugruntowanie praktycznej umiejętności wyszukiwania informacji przy użyciu bibliotecznego aparatu informacyjnego.

Spotkanie trwa ok. 2 godziny zegarowe. Cena: 15 zł od grupy.
Ilość uczestników nie powinna przekraczać 15 osób.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00, w celu uzgodnienia terminu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny
 42-663-03-33

Wojewódzka  Biblioteka Publiczna  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi