Ostatnie warsztaty literackie dla dorosłych

Szanowni Państwo,

Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia o godz. 15:00 odbędą się ostatnie warsztaty literackie dla dorosłych w ramach projektu „Ludzki język łódzki”. Tym razem uczestnicy wraz z prowadzącą, Bogusławą Walentą, postarają się odpowiedzieć na pytanie: „Jak napisać dobrą bajkę z morałem?”. W ramach warsztatów zostaną przedstawione kwestie z zakresu biblioterapii – dobroczynnego działania literatury zarówno na odbiorców jak i samych jej autorów. Uczestnicy będą mogli się ponadto dowiedzieć, w jaki sposób w bajkach poruszać trudne i jednocześnie ważne dla dzieci tematy.

Na warsztaty wstęp jest wolny, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 42 254 90 40 lub mailem p.dzwonkowska@muzeum-lodz.pl.

Przypominamy także, że w ramach projektu „Ludzki język łódzki” trwa konkurs na najlepszą bajkę dla dzieci, w którym do wygrania są czytniki e-booków. Zgłoszenia do konkursu (autorskie bajki pisane prozą lub wierszem) można dostarczyć pocztą lub bezpośrednio do Działu Upowszechniania i Edukacji Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15, pok. 104) do 16 września 2013 r.

Kolejna odsłona projektu „Ludzki język łódzki” już we wrześniu - Muzeum Miasta Łodzi zaprosi 22 i 29 września dzieci w wieku 5 – 12 lat do udziału w warsztatach plastycznych z ilustrowania bajek.

Efektem pracy literackiej dorosłych i plastycznej dzieci będzie książka wydana przez Muzeum Miasta Łodzi.

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo:

- na stronie: http://www.muzeum-lodz.pl/pl/edukacja/muzeum-miasta-lodzi-siedziba-glowna/projekty-edukacyjne/441-ludzki-jzyk-odzki

- kontaktując się z pracownikami MMŁ:

Anna Łagodzińska

Koordynatorka Projektu