III Rajd „Rowerem, z kijkami i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą"

Oddział Łódzki PTTK

im. Jana Czeraszkiewicza

we współpracy z

ZPKWŁ OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich

Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej “W LESIE ŁAGIEWNICKIM”

zapraszają na

III Rajd „Rowerem, z kijkami i pieszo

Wzniesienia Łódzkie cieszą”

12 maja 2013 r.

Regulamin Rajdu

I. Obsługa rajdu

Kierownik Rajdu                     –   Katarzyna Krakowska

Kierownicy Tras                      –   Hieronim Andrzejewski (trasa I rowerowa)

–   Piotr Burzyński (trasa II)
                                               –   Agata Zaborowska (trasa III)

-   Katarzyna Krakowska (trasa IV nordic walking)

II. Cele Rajdu:

1. Wspólna wędrówka zakończona konkursem wiedzy o PKWŁ
  2. Poznawanie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich podczas czynnego wypoczynku.
  3. Poszukiwanie śladów wiosny na terenie Lasu Łagiewnickiego.
  4. Popularyzacja turystyki pieszej, rowerowej i krajoznawstwa oraz zdobywanie odznak PTTK.
  5. Zachęcenie uczestników rajdu do angażowania się w życie PTTK.

III. Program Rajdu.

Zapraszamy na kolejny rajd po Wzniesieniach Łódzkich. Proponujemy 4 trasy: 3 piesze oraz rowerową. Jedna z tras pieszych (IV) to trasa nordic walking, zorganizowana dla tych, którzy lubią chodzić z kijami. Przewodnikiem na tej trasie będzie przewodnik, który podpowie jak najefektywniej wędrować z kijami. Wszystkie trasy prowadzą dla Państwa pracownicy PKWŁ.

Zbiórka uczestników poszczególnych tras w dniu 12.05.2012r – sobota o godzinie 9.45 (start
o godz. 10.00), w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim ul. Wycieczkowa 107
(dojazd wysiąść autobusem linii 51 lub 51A do przystanku „sanatorium” przy oddziale dziecięcym szpitala chorób płuc na ul. Wycieczkowej). Meta rajdu w tym samym miejscu  czynna w godz. 11.45 – 13.30.  Tu wydawane będą świadczenia. Na mecie zorganizowane zostanie (przy sprzyjającej pogodzie) ognisko (kiełbaski we własnym zakresie).
Odbędzie się również konkurs wiedzy o Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Uczestnicy poszczególnych tras wędrują lub jadą z przewodnikiem w grupie słuchając opowieści o najciekawszych miejscach na trasie. Na podstawie informacji zasłyszanych na trasie rajdu, uczestnicy wypełniają karty konkursowe, które następnie wrzucają do urny na mecie. Wśród osób z prawidłowo wypełnionymi kartami rozlosowane zostaną nagrody. Losowanie odbędzie się o godzinie 13.00.

IV. Trasy Rajdu.

Trasa I  Start godz 1000. (trasa rowerowa) – Ośrodek Edukacji w Lesie Łagiewnickim, rezerwat, Skotniki, Klęk, Dobra, Modrzew, powrót do Ośrodka - długość trasy ok. 20 km.

Trasa II Start godz. 1000 : Ośrodek Edukacji w Lesie Łagiewnickim, uroczysko Wanny, dolina Łagiewniczanki, Opadówka, powrót do Ośrodka - długość trasy ok.8 km.

Trasa III – Start godz. 1000. Ośrodek Edukacji w Lesie Łagiewnickim a następnie wokół rezerwatu Las Łagiewnicki, powrót do Ośrodka - długość trasy ok.6 km.

Trasa IV – Start godz. 1000. (nordic walking) Ośrodek Edukacji w Lesie Łagiewnickim uroczysko Cegielnisko, uroczysko Skotniki, uroczysko Wanny, powrót do Ośrodka - długość trasy ok.10km. (uwaga – organizator nie zapewnia kijków)

V. Warunki uczestnictwa:

1. Rajd ma charakter popularny i jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Przyjmowane będą zgłoszenia drużyn, jak i zgłoszenia indywidualne. Młodzież szkolna będzie przyjmowana na rajd tylko według zgłoszeń szkoły (pod opieką nauczycieli lub innych osób dorosłych). Pisemne zgłoszenia grupowe winny zawierać, imię i nazwisko, numer legitymacji PTTK (dla członków) oraz - w przypadku drużyn zinstytucjonalizowanych - nazwę zgłaszającego (szkoły, przedszkola, instytucji, klubu, koła, itd.).
  2. Pisemne zgłoszenia oraz wpisowe przyjmowane będą w Biurze Oddziału Łódzkiego PTTK,
    ul. Wigury 12a, Ip, pok- 105 w dniach 7-10 maja, godz. 10.00- 16.00 lub telefonicznie -
    0 42 636-15-09.

(Zgłoszenia będą przyjmowane także w sobotę 11.05.2013 i w niedzielę 12.05.2013 na starcie imprezy.  W przypadku zgłoszeń telefonicznych oraz zapisów w dn. 11 i 12 organizator nie gwarantuje otrzymania świadczeń w pełnym zakresie. Znaczki wydawane będą w Biurze Oddziału w późniejszym terminie.)

1. Uczestnicy otrzymają: pamiątkowy znaczek, słodki poczęstunek na mecie rajdu oraz herbatę, dyplom dla grup zorganizowanych, potwierdzenia punktów na: OTP, Siedmiomilowe Buty, Turysta Przyrodnik  oraz do innych odznak w/g indywidualnych potrzeb oraz nagrodę

VI. Opłaty za udział w rajdzie.

•   Kadra PTTK oraz młodzież szkolna zrzeszona w PTTK
     (opłacona składka za 2013 r.)                                                                 6 - zł
  •   Członkowie PTTK (opłacona składka za 2012r.)
       i młodzież szkolna nie zrzeszona w PTTK                                            7 - zł
  •   Pozostali                                                                                                  8 - zł

Opiekunowie grup szkolnych, Kół PTTK i SKKT (1 opiekun na min. 8 uczestników) są zwolnieni
   z opłat wpisowego. Opiekunowie Ci otrzymują takie same świadczenia, jak uczestnicy.

W przypadku nie zgłoszenia się w dniu rajdu wpisowe nie będzie zwracane.

VII. Informacje dodatkowe.

Uczestników rajdu obowiązuje znajomość mniejszego regulaminu, przestrzeganie Karty Turysty oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego i innych zasad bezpieczeństwa.
Uczestnicy nie będą  ubezpieczeni przez organizatorów i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Kierownictwo rajdu nie ponosi odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej w mieniu, względnie na osobie uczestnika lub z jego winy.

Ostateczna interpretacja mniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie kierownictwu.

Przejazdy powrotne.

Autobusy linii 51 i 51 A na Dworzec Łódź Fabryczna

Za przejazdy komunikacją na start i z powrotem uczestnicy płacą sami.