Konferencja 17.03.2020 ZAPRASZAMY

Konkursy w ramach projektu "INICJATYWA Rusz się z Łodzi"

Informujemy, że w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI..." ogłoszone zostały trzy konkursy o tematyce krajoznawczej i turystycznej:

1. KONKURS NA FILM AMATORSKI DOTYCZĄCY TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ, W TYM PIESZEJ I KRAJOZNAWSTWA – ciekawe miejsca i ludzie – okolice Łodzi i województwo Łódzkie dla mieszkańców Łodzi, osób uczących się i pracujących na terenie Łodzi

2. KONKURS NA PLAKAT O TEMATYCE TURYSTYCZNEJ I KRAJOZNAWCZEJ
dla mieszkańców Łodzi, osób uczących się i pracujących w Łodzi

WESOŁYCH ŚWIĄT

Historia nie jest nudna czyli historia nie tylko dla historyków

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego serdecznie zaprasza nauczycieli wszystkich typów szkół, placówek oświatowych z Łodzi na pierwsze spotkanie seminaryjne z cyklu Historia nie jest nudna poświęcone historii Ziemi Łódzkiej w czasie drugiej wojny światowej.

Uczestnicy:
- dowiedzą się, jak wyglądało życie mieszkańców naszego regionu w czasie II wojny światowej,
- poznają miejsca walk i miejsca pamięci narodowej.

XXV KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKÓW STAREGO CMENTARZA PRZY ULICY OGRODOWEJ W ŁODZI

Jak co roku w imieniu Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem zapraszamy młodzież szkół podstawowych i średnich do wzięcia udziału w kweście – wolontariacie łódzkich szkół na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii.
Zapraszamy do odwiedzania profilu organizatora www.facebook.com/TONSC1999
Regulamin i karta zgłoszenia w załączeniu

"Haftowany kolaż rewolucyjny" - wernisaż i warsztaty haftu

Haftowany kolaż rewolucyjny od 12 lipca w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź.

Regionalizm na wyciągnięcie ręki

Serdecznie zapraszamy na zajęcia wakacyjne z Regionalizmem

Pokaz filmowy jak za dawnych lat...

15 maja odbędzie się pokaz szczególny. Przy akompaniamencie fortepianowym Tomasza Betki zaprezentowany zostanie niemy film zawierający unikatowe obrazy polskich miast – w tym Wilna, Lwowa, Krakowa i Łodzi – uwiecznione 9 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości na taśmie 35 mm, które za Oceanem przetrwały okres II wojny światowej, a dziś, odnalezione i poddane konserwacji w pracowniach Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej – po raz pierwszy obejrzeć będzie można w Łodzi.

W 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Wszystkich, którzy realizują projekty związane z Rokiem Moniuszki i innych zainteresowanych zapraszamy na Plac Dąbrowskiego w Łodzi na plenerowy koncert .

Niestraszny Straszny Dwór | Stanisław Moniuszko | 05.05.2019 | godz. 20:30 |
| WSTĘP WOLNY |

KURS Historia i WOS – nowocześnie i efektywnie

Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej ŁCDNiKP zaprasza wszystkich nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie na kurs: Historia i WOS – nowocześnie i efektywnie

Program kursu dotyczy:

- projektowania pracy dydaktycznej – podstawa programowa, program, plan pracy, scenariusze zajęć, ewaluacja,

- metod i technik aktywizujących pracę uczniów oraz rozwijających ich kreatywność,

- pracy z uczniem o specyficznych potrzebach edukacyjnych,

- edukacji regionalnej i prawnej.

Subscribe to OEEiR RSS