XVIII Kwesta na Cmentarzu Starym w Łodzi

XVIII KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKÓW STAREGO CMENTARZA PRZY ULICY OGRODOWEJ W ŁODZI

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem zaprasza młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych (27.10.2012) oraz w wolontariacie przy zbiórce pieniędzy na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii (02.11.2012).

PORZĄDKOWANIE CMENTARZA

TERMIN:                    27 października w godz. 10.00-15.00.   (I tura 10.00 - 12.30, II tura 12.30 – 15.00)

MIEJSCE:                    Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej w Łodzi

Rejestracja grup odbywać się będzie w oznakowanym miejscu (namiocie) przy kancelarii części katolickiej cmentarza od godz. 10.00.

UCZESTNICY:          Reprezentacja szkoły maksymalnie 10 osób pod opieką nauczyciela. Mile widziane oznakowanie uczniów danej szkoły.

ZGŁOSZENIA:          Wypełniona karta zgłoszenia do 23 X 2012 mailowo na adres: czubak.a@interia.pl

Uprzejmie prosimy o zorganizowanie w miarę możliwości podstawowych narzędzi pracy (rękawiczki, grabie, grace, sekatory, szpadelki oraz worki na śmieci, itp.)

Dla szkół biorących udział w porządkowaniu cmentarza w dniu 27.10.2012 przewidziany jest zorganizowany spacer po Starym Cmentarzu. Łódzcy przewodnicy będą nieodpłatnie oprowadzać wcześniej zgłoszone grupy szkolne.

KWESTA SZKOLNA

TERMIN:                    02 listopada w godz. 10.00-15.00. (I tura 10.00 - 13.00, II tura 13.00 – 16.00)

MIEJSCE:                    Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej w Łodzi

Rejestracja grup i wydawanie puszek kwestarskich odbywać się będzie w oznakowanym miejscu (namiocie) przy kancelarii części katolickiej cmentarza od godz. 10.00.

UCZESTNICY:         Reprezentacja szkoły maksymalnie 6 osób pod opieką nauczyciela. Mile widziane oznakowanie uczniów danej szkoły.

Opiekunów wraz z uczestnikami prosimy podczas kwesty o:

• zbiórkę pieniędzy wyłącznie na terenie trzech części Starego Cmentarza (bez wychodzenia poza teren cmentarza),
  • uprzejme i nienatarczywe zwracanie się do potencjalnych darczyńców,
  • kulturalne, właściwe do miejsca pobytu zachowanie.

W dniach: porządkowania i kwesty, odbiór zaświadczeń potwierdzających udział w wolontariacie będą mogły otrzymać wyłącznie wcześniej zgłoszone szkoły.

Liczymy na Waszą obecność !!!