Rajd 28 Pułku Strzelców Kaniowskich Dzieci Łodzi

Kierownik mety – Lechosław Kozłowski

Obsługa mety – Marek Krawczyk, Bogdan Krupiński

II. Cele Rajdu:

1. Poznawanie okolic naszego miasta, uroku barw późnej jesieni i miejsc związanych
    z walkami 28 Pułku Strzelców Kaniowskich
  2. Uczczenie pamięci bojowników o niepodległość Polski.
  3. Popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa oraz zdobywanie odznak PTTK,
  4. Zachęcenie uczestników rajdu do angażowania się w działalność PTTK.
  5. Czynny wypoczynek na łonie natury wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

III. Start uczestników w dniu 11 listopada 2012 roku (niedziela) w miejscach startu wyznaczonych przez kierowników dla poszczególnych tras.

IV. Zakończenie rajdu – Leśnictwo Miejskie Łódź, ul. Łagiewnicka 305A.

Meta będzie czynna w godz. 12.00 -15.00.

Na mecie rajdu zapewniamy ognisko. W kiełbaski zaopatrzyć się trzeba we własnym zakresie. Prosimy również w miarę możliwości podczas marszu rozejrzeć się za kijkami potrzebnymi do upieczenia kiełbasek przy ognisku rajdowym.

Między godziną 13.30 a 14.00 na mecie odbędzie się konkurs krajoznawczy dla uczestników rajdu,
w którym przewidziane zostały nagrody dla najlepszych.

V. Świadczenia w ramach wpisowego

- opis trasy o charakterze krajoznawczym wraz z mapką,

- pamiątkowy znaczek rajdowy,

- potwierdzenie punktów na OTP, Siedmiomilowe Buty, Odznakę Szlakiem 28 PSK, Odznakę Turysta-przyrodnik lub na inne wg indywidualnych potrzeb,

- możliwość zakupu książeczek turystyki kwalifikowanej i archiwalnych znaczków rajdowych,

• poczęstunek na mecie rajdu (soczek z słomką) – przypominamy o kiełbaskach we własnym zakresie!
  • Książeczka Odznaki Szlakiem 28 Pułku Strzelców Kaniowskich

VI. Trasy rajdu:

Trasa I

Glinnik PKP – Swędów – Zelgoszcz – Czaplinek – Józefów - Klęk – Moskule – Las Łagiewnicki – Leśnictwo Miejskie                          Długość trasy około 12-13 km.

Odjazd z dworca Łódź Kaliska 9: 31 (stacja Łódź Żabieniec 9:43).          Start o godzinie 10:05.

Trasa II

Stacja Łódź Żabieniec – Brukowa – Liściasta Zgierska – Sowińskiego – Łagiewnicka – Kasztelańska – Krasnoludków - Arturówek – Skrzydlata - Las Łagiewnicki – Leśnictwo Miejskie        Długość trasy około 9-10 km.

Start o godzinie 10.00. Obok stacji kolejowej Łódź Żabieniec (przed wejściem od strony ulicy Woronicza).
Dojazd liniami: Tramwaje 2, 5, 8, 13,           Autobusy 78, 81, 84, 87, 89, 96.

Trasa III (rowerowa)

Łódź (Stary Rynek) – Łagiewniki (Leśnictwo Miejskie)

Start o godzinie 09.00.

Długość trasy około 30 km.

VI. Warunki uczestnictwa:

1. Rajd przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych.
  2. Przyjmowane będą zgłoszenia drużyn, jak i zgłoszenia indywidualne. Młodzież szkolna będzie przyjmowana na rajd tylko według zgłoszeń szkoły (pod opieką nauczycieli lub innych osób dorosłych). Pisemne zgłoszenia grupowe winny zawierać: imię i nazwisko, numer legitymacji PTTK (dla członków) oraz - w przypadku drużyn zinstytucjonalizowanych - nazwę zgłaszającego (szkoły, przedszkola, instytucji, klubu, koła, itd.).
  3. Pisemne zgłoszenia oraz wpisowe przyjmowane będą w Biurze Oddziału Łódzkiego PTTK, ul. Wigury 12a, Ip, pok. 105 w dniach od 29 października (poniedziałek) do 8 listopada (czwartek) br. w godz. 11.00- 16.00 lub telefonicznie na nr telefonu 42 636-87-64. W przypadku zgłoszeń telefonicznych, opłaty dokonywane będą na starcie lub mecie Rajdu.  Zgłoszenia będą przyjmowane także w piątek 9 listopada i na starcie imprezy.
    W przypadku zgłoszeń telefonicznych, oraz zapisów w dniu 9 listopada organizator nie gwarantuje otrzymania świadczeń w pełnym zakresie. (Znaczki wydawane będą
    w Biurze Oddziału w późniejszym terminie.)

VI. Opłaty za udział w rajdzie:

Kadra PTTK oraz młodzież szkolna zrzeszona w PTTK (opłacona składka za 2012 rok.)                                                                                                     6,- zł

Członkowie PTTK (opłacona składka za 2012 rok) i młodzież szkolna nie zrzeszona w PTTK                                                                               7,- zł

Opiekunowie grup szkolnych, Kół PTTK i SKKT (l opiekun na min. 8 uczestników), są zwolnieni z opłat wpisowego. Opiekunowie ci otrzymują takie same świadczenia, jak uczestnicy.

W przypadku niezgłoszenia się w dniu rajdu wpisowe nie będzie zwracane.

VII. Informacje dodatkowe.

Uczestników rajdu obowiązuje znajomość niniejszego regulaminu, przestrzeganie Karty Turysty, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i innych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy nie będą ubezpieczeni przez organizatorów i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Kierownictwo rajdu nie ponosi odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej w mieniu, względnie na osobie uczestnika lub z jego winy.

Ostateczna interpretacja mniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie kierownictwu.

Za przejazdy komunikacją na start i powrót uczestnicy płacą sami.

Autobus linii 66 kursujący co 30 minut.

Kontakt telefoniczny z obsługą rajdu podczas trwania imprezy

Kierownik rajdu - Anna Zielińska nr telefonu 667325550

Kierownik trasy 1 – Bartosz Leoniak numer telefonu 691225604

Kierownik trasy 2 – Wiktor Malinowski numer telefonu 511405822