Po I Rajdze 4 Kultur

W I Rajdzie 4 Kultur zorganizowanym przez Koło Przewoidników PTTK, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Centrum Dialogiu im. Marka Edelmana oraz ZSP nr w Łodzi wzięło udział aż 240 uczesników: 205 uczących się i 35 nauczycieli. Byłi oni reprezentantami jednego przeszkoła, 9 szkół podstawowych,5 gimnazjów i 3 szkół ponadgimnazjalnych. Uczesnicy rajdu dzięki obecności pracownika ŁCDNiKP i łódzkich przewodników poznali tak zwany Fenomen Łodzi wielokulturowej będący jedną z najbarwniejszych kart historii naszego miasta. Wypełniali także karty pracy przygotowane przez organizatowrów. Ustalono, że w przyszłym roku rajd będzie kontynuowany.

Przykładowa opinia na temat rajdu pochodząca z jednego z maili wysłanych do kierownika Rajdu Bolesława Wojciechowskiego i ŁCDNiKP przez nauczyciela:

Katarzyna Gostynska26 września 22:35
Rajd był iście WSPANIAŁY - brawo dla pomysłodawców i organizatorów. Mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się do propozycji PTTK. Moja grupa z SP 111 była SUPER ZADOWOLONA, prawda panie Bolesławie? ;)

opracował

Piotr Machlański