"Książka w procesie" wystawa prac Tomasza Budziarka

W imieniu Muzeum Fabryki zapraszamy na inaugurację wystawy Tomasza Budziarka, która odbędzie się w piątek 16 września 2016 r. o godz. 17.00. Czas trwania wystawy: 16 września – 12 października 2016 Wstęp bezpłatny. Autor ekspozycji "Książka w procesie" pragnął w sygnalnym stopniu ukazać swój trudny, żmudny i skomplikowany proces tworzenia projektów książek – albumów czy katalogów wystaw plastycznych – przed ich poligraficzną realizacją. O autorze: Tomasz Budziarek (ur. 1956 w Łodzi) ukończył studia Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Dyplom uzyskał w 1982 roku na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowniach prof. Stanisława Łabędzkiego i prof. Bogusława Balickiego. Specjalizuje się w grafice projektowej - wydawniczej, malarstwa, fotografii, wystawiennictwa. Jego realizacje dla łódzkich instytucji kultury to m.in. ekspozycje stałe w Muzeum Miasta Łodzi: Triada. Polacy - Niemcy - Żydzi; Łódź Katolicka; Galeria Mistrzów Polskich, Karski ... więcej niż bohater. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, nagrodę "Złoty Ekslibris" za opracowanie graficzne albumu Janusza Hereźniaka "Mocarze czasu".