Konkurs "Korespondencja źródłem wiedzy i inspiracji"

Szanowni Państwo!

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi polecają Państwa uwadze konkurs  „Korespondencja źródłem wiedzy i inspiracji”.  Konkurs jest realizowany w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta“ w Łodzi i województwie Łódzkim.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na wartości płynące z umiejętności posługiwania się słowem pisanym oraz popularyzacja pisania listów jako formy komunikacji, wymiany myśli i wyrażania emocji. Zachęcenie uczniów do przedstawienia swoich przemyśleń, refleksji oraz inspirowanie ich do aktywności twórczej i rozwijania umiejętności literackich.

Zadaniem uczestnika jest napisanie listu będącego odpowiedzią na wybraną korespondencję lub inspirowanego treścią korespondencji (według literatury wskazanej do danej grupy wiekowej). Wykaz ten ma charakter jedynie pomocniczy i uczestnik przy wyborze listu nie musi się sugerować wskazaną kategorią wiekową. Dzieci do lat 8 mogą wykonać pracę konkursową w formie rysunku. Konkurs adresowany jest do czterech grup wiekowych.: do lat 6, od 7 do 13 lat, od 14 do 18 lat i powyżej 18 lat.

Konkurs trwa  do 12 listopada 2012. Wszystkie informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie lodznieczyta.pl

Pytania można kierować do Ewy Nowak-Wawrzyniak oraz  Katarzyny Sztajnert Dział Informacji Naukowej WiMBP, tel. 42 663-03-33