Akcja Dzwon w szkołach i placówkach

Forma :
Uroczystość zawieszenia dzwonu Serce Łodzi.
Treści:

Ośrodek Edukacji Europejskiej i Regionalnej Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zaprasza nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli wraz z dziećmi i młodzieżą na uroczystość zawieszenia dzwonu katedralnego Serce Łodzi połączoną z festynem z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca 2012 roku (piątek),      w godzinach 10:00 – 15:00 na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi.

Podczas tego szczególnego dnia do wszystkich przybyłych zostanie doręczona także Poczta Dzwonowa z życzeniami od łódzkich dzieci i młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Będzie to także czas podsumowania Akcji Dzwon 2 realizowanej przez ŁCDNiKP  w szkołach i placówkach naszego miasta w tym roku szkolnym.

Dzień Dziecka to szczególne święto, to dzień, w którym każde dziecko powinno czuć się wyjątkowo, to dzień, w którym każda dziecięca buzia powinna być uśmiechnięta. Żeby temu wyzwaniu sprostać Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkie dzieci                 w przebraniu bajkowych bohaterów na iście królewski bal w Bajkowej Krainie. Na początku festynu ogłoszony zostanie konkurs na bajkowe przebranie, w różnych kategoriach wiekowych: dla przedszkolaków, dla klas 1-3, dla klas 4-6, dla gimnazjalistów. Na zwycięzców będą czekać nagrody – niespodzianki.

Gości przywitają wyjątkowi gospodarze: Przyjazny Smok, Zakręcona Księżniczka Zamknięta w Wieży, Waleczni Rycerze na Szczudłach, Koziołek Matołek i wiele innych postaci z bajek.

Udział w uroczystości i festynie jest bezpłatny.

Termin:
01.06.2012 - 01.06.2012